Przewijalny Pasek Informacji

<---Info: Chcesz wiedzieć co się gra w Esce? Sprawdź najnowszy muzyczny raport z playlisty Eski! // 7 Edycja FINALNYCH POJEDYNKÓW znów w natarciu! Już teraz wybierajcie swojego muzycznego faworyta! //

niedziela, 11 stycznia 2015

ESKI (i innych) MUZYKA a MOJA LOGIKA odc. 2

ESKI MUZYKA a MOJA LOGIKA, sprawdzamy, prognozujemy i porównujemy co i gdzie się gra.

Drugi tydzień nowego roku w polskich stacjach radiowych to zdecydowana dominacja Hoziera, ale także Taylor Swift, oraz Alesso. 
Od razu przechodzę do tego co najważniejsze: mamy Czadomana w ścisłym notowaniu Gorącej 20! Z mojej strony mój wybuch radości jest zaledwie czystą ironią, ponieważ nadal nie sądzę, że nagranie "Ruda Tańczy Jak Szalona" pasuje do profilu muzycznego stacji takiej jak Eska. Aczkolwiek z drugiej strony istnieje pewne prawdopodobieństwo, że za chwil kilka utwór ten, choć banalny i niezwykle taneczny może pociągnąć mnie z tym rytmem i wciągnąć do częstego słuchania. Ale do dziś odpieram ataki ze strony Czadomana.

Sam Smith - singiel "I'm Not The Only One" doczekał się bardzo szybko swojego miejsca w zestawieniu najlepszych hitów radia Eska. Z doświadczenia wiem, że Sam Smith ma wielkie powodzenie na antenie Eski. Z doświadczenia to znaczy ze słuchania, bowiem nie tak dawno - latem minionego roku intensywnie na playliście był utwór "Stay With Me". Nie sądzę, żeby szybko słuchacze wymienili ten utwór na nowy model.

Puoteck bardzo długo naczekał się na debiut Calvina Harrisa we współpracy z Ellie Goulding. Dawał nawet ultimatum, to jednak ostatecznie słuchacze uratowali los DJ'a. Dla radia nie jest dobrą informacją to, że Harris wybrał już nowy singiel. Zatem nie dość, że "Outside" poniekąd szybko się znudzi to jeszcze trochę poczekamy na "Pray To God".

Do pretendentów do zawitania w progi G20 dodaję Marka Ronsona w obecności Bruno Mara. Singiel wysoce ceniony na światowych listach przebojów zostaje dołączony do wyścigu o zadebiutowanie w Esce. Ciekawi i zarazem dziwi mnie fakt, że od kilku dni nie możemy obejść się od utworu "W Związku z Tym", które zostało zaproponowane nam przez L.U.C'a, K2 I Mesajah. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że może powtórzć się historia Euforii od Pawbeats czy Złotej Kuli Grubsona. Jak dotąd wszystkie nagrania o podobnym charakterze szybko kończyły wyścig na liście oraz playliście.

Najważniejsza wiadomość minionego tygodnia jest taka, iż ubiegła sobota była ostatnią w historii tego radia, kiedy można było usłyszeć na antenie notowanie Gorącej 20. Jasno oznacza to, że od 17 stycznia w ramówce zagości coś zupełnie nowego. Jestem niezmiernie ciekaw do czego posunie się dyrektor programowy tejże rozgłośni. Co zapełni aż 4 godziny? Moim domniemaniem jest także przedłużenie sobotniego Hit Weekendu. Czy będzie to nowa lista a może jakiś autorski program? Sam zupełnie nie wiem i nie zgaduję. Po prostu z niecierpliwością czekam na 17 stycznia 2015.
Nowością jest Aron Chupa, nagranie do którego nie podszedłem, po prostu wydawało mi się zbyt dziwne, żeby dało się go słuchać. Ale wskoczyło na playlistę.

W mojej ocenie:

Do wylotu: Mrozu - w mojej opinii gdyby kątem oka spojrzeć na to co się gra w konkurencji trzeba dotrzymywać kroku innym polskim artystom, o których zapomniano. Chociaż Edyty Górniak na pewno nie będzie na liście.
Do powrotu: "Diggy Down" Inna & Marian Hill - po prostu moje gusta składają się na tą panią, która w 2009 roku uwiodła mnie nie tylko urodą osobistą, lecz nietuzinkowym wokalem.
Do notowania: Megan Trainor - i stało się, że na moją osobistą playlistę wpadła dziewczyna o krągłych kształtach, która przykuła moją uwagę dopiero za drugim singlem.
Do playlisty: "Real Love" przekonałem się, że poza Davidem Guettą jest także trochę inna, równie dobra muzyka elektroniczna, początkowo byłem obojętny, ale zważając na poprzednie single ten też wpada w ucho, może nie za pierwszym razem.
Z playlisty: David Guetta z Samem Martinem - zbyt intensywne granie Davida Guetty, mimo że jest się jego fanem również może przysporzyć o ból głowy. A tak na serio w propozycjach ukryty jest singiel z Emeli Sande. Zatem... do dzieła!

RMF MAXXX w propozycjach proponuje niezwykle energetyczną muzykę! Niemal wszystkie propozycje różnią się swoim klubowym charakterem od innych konkurentów. Wydaje mi się, że każdy utwór przebywający teraz w poczekalni miałby jednakowo równe szanse żeby odnieść sukces. Zgapieniem od sąsiadów jest chyba Shaggy, nie bardzo rozumiem wstawienie go pośród mocnych konkurentów. RMF FM zaskakuje obecnością DJane Housekat w propozycjach oraz klubową mocą Dr. Kucho z Alesso. Czy warto jest siać zamęt w stacji, która przecież obywa się od elektroniki a pod lupę bierze polskich wykonawców i POPowe kawałki? Ja sądzę, że obaj panowie nie pojawią się jednak na POPliście, tak dla dobra samej marki tej stacji.
Lista Przebojów Radia Zet nawet nie tak bardzo różni się od reszty i nawet całkiem dotrzymuje kroku. Wyjątkami są piosenki, których historia w konkurencji dawno się skończyła to jednak nie zapomniano o Kasi Popowskiej, która nie przedarła się w propozycjach do G20 oraz o zespole Enej.

5 komentarzy:

 1. szkoda ze Edzi nie graja w Esce, dobry numer
  polecam u mnie Nowe Notowanie // hot-hit-lista.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam w Hozierze nie widzę nic ciekawego. Jakoś jego muzyka do mnie nie trafia.

  Jest już nowe wydanie POUR THE MUSIC. Serdecznie zapraszam.
  http://pour-the-music.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. All About That Bass to według mnie jedna z lepszych piosenek z tak zwanym "przesłaniem" w ostatnim czasie. Drugi singiel Meghan już tak bardzo do mnie nie przemówił :/ Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest już nowe wydanie POUR THE MUSIC. Zapraszam.
  www.pour-the-music.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Mrozu już dawno powinien dać sobie spokój z jakąkolwiek muzyką

  OdpowiedzUsuń