Przewijalny Pasek Informacji

<---Info: Chcesz wiedzieć co się gra w Esce? Sprawdź najnowszy muzyczny raport z playlisty Eski! // 7 Edycja FINALNYCH POJEDYNKÓW znów w natarciu! Już teraz wybierajcie swojego muzycznego faworyta! //

PL Top of 2013

   Niekoniecznie hity, które znalazły się na szczycie światowych rankingów musiały zawojować polskimi listami przebojów. Niekoniecznie w czołówce najPOPularniejszych musiały znaleźć się nagrania z polskiej półki muzycznej. Niekoniecznie podsumowanie roku ukazuje się
w formie stu pozycji. Niekoniecznie także ów podsumowanie znalazło się w roku 2013. Konieczne jest jednak, aby wyróżnić kilkanaście pozycji, które najbardziej przypadły do gustu polskim słuchaczom, którzy swoją hojną duszą wsparli to, co stworzono dla nas wszystkich słuchających i śledzących mainstreamowe źródła. 
Po drugie chciałem zaznaczyć, że ciężka, liczbowa praca (która w pewnej mierze się odbyła) niestety nie zakończyła się takim rezultatem jakim była zapowiadana. Nic mnie także nie skłoniło aby też takiego podsumowania nie zaprezentować. W 2014 postawiłem na prostotę ale też konkrety, które w pewnym sensie mogły ominąć wiele różnych nagrań, które się przewinęły przez tych jak policzyłem 50 tygodni, w których miejsce swoje znalazło wyjątkowo dużo, bowiem 256 utworów.
Jak zdołali się zorientować Facebook'owicze dzień wcześniej podałem oficjalnie do wiadomości zwycięzce podsumowania roku, którym jest przebojowa para z wiosny minionego roku - P!nk i człowiek od wokalu w zespole Fun - Nate Ruess. O tym duecie po raz pierwszy (i jak na ten moment raz jedyny) wspomniałem na blogu NAMUZOWANYCH. Ale polskie listy hitów skłoniły mnie do tego, abym podliczył im 704 punkty i rekordowo wielką liczbę siedmiu postojów na szczycie listy PL Top of 40. To oni zgarniają miano hitu roku 2013. W trochę innym temacie... postanowień jako takich Muzyczny Instytut nie posiada, zatem postanawia nie planować i nie obiecywać, co często skłania do nieco innego przebiegu sytuacji. Za uwagę dziękuje i widzimy się na blogu (jak i na Facebook'owym profilu) od chwili obecnej znacznie częściej, poczynając kolejne kroki w bardzo szybkim tempie muzycznym, którego trzeba nam dotrzymać.

#1. PL TOP OF 2013:
P!nk, Nate Ruess - Just Give Me A Reason (704 punkty) (2razy na 2, 7razy na 1)


 

źródło okładki singla: en.wikipedia.org

Toteż nie są oni aż ponadto wystarczający w tych minionych dwunastu miesiącach. Do ścisłej czołówki, w ramach przekroczenia liczby 500 punktów należą:
 
T.I, Robin Thicke, Pharrell Williams - Bllured Lines (645 punktów) (2razy na 3, 5razy na 2, 2razy na 1)


OneRepublic - Counting Stars (624 punkty) (1raz na 3)


Avicii, Aloe Blacc - Wake Me Up! (577 punktów) (2razy na 2, 4razy na 1)


Bracia - Wierzę w lepszy świat (569 punktów) (1raz na 2)


One Direction - One Way Or Another (Teenage Kicks) (557 punktów) (2razy na 2, 1raz na 1)


Kamil Bednarek - Cisza (549 punktów) (4razy na 3, 1raz na 2, 3razy na 1)Labrinth, Emeli Sande - Beneath Your Beautiful (518 punktów) (3razy na 3, 3razy na 2, 2razy na 1) (HIT z 2012)


Dido - No Freedom (512 punktów) (1raz na 3, 2razy na 2)


Daft Punk, Pharrell Williams - Get Lucky (503 punkty) (2razy na 3, 2razy na 2, 1raz na 1)TROCHĘ WIĘCEJ INFORMACJI:  
Pośród 256 utworów gościliśmy także artystów, którzy pojawili się w roku ubiegłym a byli nimi między innymi: Lykke Li, David Guetta z Sia, Adele, Enej, czy Rihanna

Do rekordzistów w roku 2013 należeli Hurts, których Miracle pojawiało się na liście PL Top of 40 w przeciągu 29 tygodni.

Najwięcej hitów na listę PL Top of 40 wprowadził Avicii: 5 (Wake Me Up!, I Could Be The One, You Make Me, Superlove, Hey Brother)

Z 256 utworów tylko 54 to piosenki śpiewane po POLSKU, co nie znaczy, że liczba polskich wykonawców bądź producentów była tak niska.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz