Przewijalny Pasek Informacji

<---Info: Chcesz wiedzieć co się gra w Esce? Sprawdź najnowszy muzyczny raport z playlisty Eski! // 7 Edycja FINALNYCH POJEDYNKÓW znów w natarciu! Już teraz wybierajcie swojego muzycznego faworyta! //

piątek, 20 września 2013

POP STAR WEEKend z "Bałkanicą"
Rozpoczęliśmy trzeci weekend z gwiazdą!
część pierwsza czyli część ostatnia na piątek z Bałkanicą.

   Witam wszystkich odwiedzających bloga Muzycznego Instytutu List Radiowych w ten piątkowy wrześniowy wieczór. Jak minął tydzień? Cieszycie się z rozpoczętego weekendu? Pewnie że tak! Dzisiaj tylko jedna okazja żeby napisać, ale jutro będzie ich nieco więcej. Bo z każdego nagrania zapewne da się coś wykrzesać, nie wolno niczego pozostawić bez zwrócenia na nie przedtem uwagi :))
Chyba nie spodziewaliście się, że w tym momencie najPOPularniejszym numerem Polski jest Bałkanica! Ale tak też się obliczyło i tak też było moi drodzy. Pierwszy raz pojawili się w drugim tygodniu miesiąca sierpnia na miejscu 34. Osobiście, kiedy pierwszy raz usłyszałem to nagranie dostałem impuls w mojej głowie, że najprawdopodobniej gdzieś przypadkowo usłyszałem ten numer w moim otoczeniu. Czyżby de ja vu? Jak zwykle pierwsze wrażenie najważniejsze, lecz często się zdarza, że w natłoku muzyki nie pamięta się dokładnie tego, jak to wrażenie wyglądało. Po jednym tygodniu przerwy, jaką zafundowali słuchacze radia Eska tym artystom powrócili wraz ze wsparciem RMF MAXXX. Jednak nie był to powrót wysokich lotów. Ale tak też następne dni i w konsekwencji tygodnie dopełniły swojego. Zaledwie dosłownie w miesiąc od pojawienia się na listach ta piosenka została uchwycona przez prawie że wszystkie największe rozgłośnie. Do dziś nadal bez aprobaty słuchaczy radia RMF FM. 
Ale najważniejsze, że wydarzył się przełom w tym wielkim kotle, tyglu muzycznych specjałów często z nadwyżką zagranicznych artystów. Że została przerwana bariera zastawiona przez jeden z hitów wakacji 2013 Avicii'ego. Zaledwie w ubiegłym tygodniu Piersi były o kawałek niżej niż tamtejszy numer 1 spośród polskich propozycji - Sylwię Grzeszczak. Dzisiaj sytuacja odwróciła się o 360 stopni. To oni wybili się ponad  poziom wszystkich a Sylwia Grzeszczak nie jest już nawet na podium polskich nagrań. A może to powiązane jest ze słabnącym zainteresowaniem Pożyczonego a bardziej wstępującego kolejnego sezonowego singla "Księżniczka"? Jutro sprawdzimy czy i jak sprzedaje się ten w sieci i na polskim air playu. Oczekujcie nowych newsów z historii aktualnie numeru jeden pośród największych rozgłośni radiowych i ich zestawień hitów. Bo już jutro a na pewno w okolicach niedzieli i poniedziałku nastąpi zmiana lidera :)))

 Więcej szczegółów na temat tego numeru znajdziecie już jutro po godzinie 10:30!
POLECAJCIE/ZAPRASZAJCIE/WPADAJCIE i komentujcie POP STAR WEEKend w Muzycznym Instytucie List Radiowych!

3 komentarze:

 1. No i prosze, kto by pomyslal ze bez Kukiza Piersi beda tak dobrze sobie radzic.

  OdpowiedzUsuń
 2. oddalem swoj glos na pojedynek, bardzo lubie Bałkanicę ale już mi się znudziła :) hot-hit-lista.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie cierpię tej piosenki.
  Na http://mybestmusic.blog.pl/ pojawiło się nowe notowanie. Zapraszam również do oddania głosów na bitwę gwiazd.

  OdpowiedzUsuń